top of page

Книжкові виставки

     День Соборності України - свято, що відзначається щороку в день проголошення Акту возз'єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, що відбулося 22 січня 1919 року на Софійський площі в Києві. Йому передувало підписання (22 січня 1918 р.) Четвертого універсалу Центральної Ради, яким Українську Народну Республіку проголошено суверенною і незалежною державою. Західно-Українську Народну Республіку було проголошено в листопаді 1918 року. процес об'єднання України завершився 22 січня 1919 року.

         З нагоди цього свята в бібліотеці  створена книжкова виставка «Єдина Україна». Представлені на ній видання та фотографіїї того часу надають можливість детально ознайомитись з історичними фактами та передісторією виникнення свята, роз’яснюють значення соборності в політичному житті сучасної України.

7.jpg

      Щорічно з 25 листопада до 10 грудня проводиться Міжнародна акція «16 днів проти насильства» з метою привернення уваги до проблем подолання насильства в сім’ях, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.

Період акції охоплює наступні важливі дати:

  • 25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок;

  • 1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом;

  • 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством;

  • 3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями;

  • 5 грудня – Міжнародний день волонтера;

  • 6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі;

  • 10 грудня – Міжнародний день прав людини.

     У рамках проведення Міжнародної акції «16 днів проти насильства» у шкільній бібліотеці ОЗО представлена виставка книжок "Стоп насильству", присвячена актуальним для українського суспільства проблемам подолання насильства в сім’ї, забезпечення рівних прав жінок та чоловіків, недопущення випадків насильства щодо дітей та підлітків. На книжкових полицях читачі можуть ознайомитись з інформаційними матеріалами та художніми творами, в яких наводиться інформація й факти про будь-які прояви насилля та  подолання цієї проблеми в суспільстві.

8.jpg

      14 жовтня в Україні відзначається День захисника України, який нероздільно пов’язаний із розвитком українського війська та його військових традицій. Щорічне державне свято встановлено Указом Президента України № 806 від 14 жовтня 2014 року.

       У цей день українці поціновують воїнів, які в різні часи обороняли і обороняють нашу незалежність і територіальну цілісність, усіх захисників України незалежно від службового становища та статі.

        Це свято пов’язане з розвитком війська від часів Русі. Найкращі традиції захисників минулого успадкували бійці сучасних Збройних сил України, які сьогодні відстоюють суверенітет України у війні з російським агресором.

Історія цього свята має давню традицію. Покрову Пресвятої Богородиці відзначали козаки, за що свято отримало другу назву – Козацька Покрова. Українське військо 1917–1921 років зберігало козацькі військові традиції в назвах військових частин, структурі, прапорах, одностроях тощо.

       14 жовтня 1942 року вважається символічним днем утворення Української повстанської армії.

       З початком сучасної російсько-української війни майже чотириста тисяч українців взяли зброю до рук у лавах Збройних Сил,              Національної гвардії, правоохоронних органів і добровольчих формувань, щоб зупинити агресію Російської Федерації та відстояти незалежність України.

Наразі Українська армія активно модернізується, позбувається радянської спадщини та відновлює українські військові традиції. Наше військо стає однією з найбоєздатніших армій Європи, маючи за плечима більше 5 років досвіду боїв російсько-української війни. За цей час ми провели низку важливих реформ, аби військо професіоналізувалося та набуло інституційної значущості в країні.

9.jpg

"Серце віддаю дітям"

до дня народження Василя Сухомлинського

21.jpg

28 червня – День Конституції України

      У 1996 році Верховна Рада України, висловлюючи суверенну волю громадян нашої держави і спираючись на багатовікову історію українського державотворення та на світовий досвід, прийняла Основний Закон України — Конституцію, яка стала реальною і дієвою основою розбудови незалежної демократичної держави як повноправної учасниці світового співтовариства.

24.jpg

      З 2003 року третьої суботи травня в Україні відзначається День Європи відповідно до Указу Президента № 339/2003 від 19 квітня 2003 року. У 2021 році День Європи в Україні припадає на 15 травня.

      Для українців це особливий день. Ще з античних часів Україна є повноправною та невід’ємною частиною європейської спільноти – великої родини, об’єднаної прогресивними демократичними поглядами. Цей день – чудовий привід вкотре засвідчити прагнення України жити в мирі та злагоді, будувати своє майбутнє в колі країн об’єднаної Європи.

25.jpg

Нові надходження!

      Шановні користувачі шкільної бібліотеки ОЗО КЗЗСО №4!

      Фонд бібліотеки поповнився новою літературою: навчально-методичні посібники, навчально-методичні посібники НУШ, посібники серії «Шкільна бібліотека»

        У минулому України неможливо знайти якесь інше явище, що б так глибоко і різнопланово вплинуло на історичну долю всього українського народу, як українське козацтво.

bottom of page